National Basketball Association (NBA) oraz Stowarzyszenie Projekt Basket Katowice (SPBK) startują z pierwszymi w Polsce rozgrywkami Jr. NBA League. Rozgrywki te przeznaczone są dla chłopców i dziewcząt w wieku 11-13 lat i odbędą się w lokalnych szkołach podstawowych i ośrodkach sportowych w miastach głównie na terenie województwa śląskiego oraz opolskiego i małopolskiego.
Podobnie jak w NBA, drużyny w tych rozgrywkach zostaną podzielone na dwie konferencje i sześć dywizji. Liga rozpoczyna się od „Draft Jr. NBA League” i potrwa od września do marca’22, a osiem najlepszych drużyn z każdej konferencji zakwalifikuje się do play-offów. Dwie najlepsze drużyny z każdej konferencji spotkają się następnie w Finałach, aby wyłonić pierwszego zwycięzcę „Ligi Jr. NBA Projekt Basket”.
Aby uzyskać więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy na globalną stronę Jr. NBA http://jr.nba oraz stronę rozgrywek krajowych http://jr-nba.pl